Pracownicy biblioteki:

Dyrektor – mgr inż. Daria Anita Lisiecka

Kustosz – mgr Wiesława Leszczyńska-Buczek

Główny Księgowy – mgr Dorota Czaplicka

W bibliotece funkcjonuje System Biblioteczny MATEUSZ służący do katalogowania materiałów bibliotecznych, rejestracji wypożyczeń i prowadzenia bazy danych czytelników. System umożliwia zdalną obsługę konta bibliotecznego poprzez KATALOG ONLINE, a w szczególności:
dostęp do katalogu online, sprawdzenie stanu konta i historii wypożyczeń, prolongatę, rezerwację, zamówienia, smsowe powiadamianie czytelnika.

W bibliotece prowadzone są różnorodne formy promocji książki i czytelnictwa dla mieszkańców gminy:

• Lekcje biblioteczne, warsztaty
  • Spotkania autorskie
  • Głośne czytania, akcje czytelnicze
  • Konkursy recytatorskie, literackie, plastyczne, historyczne, ekologiczne, fotograficzne
  • Spektakle teatralne, koncerty, wystawy
  • Wystawki, gazetki z propozycjami czytelniczymi i okolicznościowe

Biblioteka posiada 8 stanowisk komputerowych dla czytelników z bezpłatnym dostępem do Internetu.
Oferuje także dostęp do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica, która umożliwia zdalne korzystanie ze zbiorów Biblioteki Narodowej.
Czytelnicy mają również możliwość bezpłatnego korzystania z serwisu Legimi. Usługa pozwala na nieograniczony dostęp do ponad 200. tysięcy e-booków, audiobooków i synchrobooków (książki, które można czytać i słuchać na przemian).